Cimnastiğin cocuk gelişimi için faydaları:

Cimnastik cocukların fiziksel gelişimi ve sosyal anlanlarda gelişimi için temek spor branşıdır. Cimnastik çocukların fiziksel görünümünü destekleyerek estetik bir görünüme sahip olmalarını sağlar. Çocukların fiziksel gelişim evresinin fazla olduğu bu dönemde boy, kilo ve vücut kas kitlesinin dengeli olarak gelişmesini sağlar.

Cimnastiğin Faydaları

Cimnastik bütün spor dalları için temel bir altyapı görevi gören bir branştır. Doğru bir program dahilinde çocuğun kordinasyon, esneklik çabukluk, kuvvet ve denge gibi bir çok fiziksel gelişimini desteklemektedir. Ayrıca çocuğun baska cocuklarla iletişim kurması kendini ifade etmesi ve gruba uyum sağlamaya çalısması sosyal anlamda da gelişimini sağlar.

Ayrıca cimnastik;

Duruş bozukluklarının giderilmesi konusunda yardımcı olur Denge sorunu ortaya çıkan çocuklar için olumlu gelişmeler sağlar Çocukların daha sosyal olmasını sağlar. Ayrıca daha dışa dönük olması konusunda da imkân tanır. Çocukların, yaşıtlarına oranda daha girişken ve aktif olmasına etki eder Hiperaktif çocukların daha sakin davranmasını sağlar Sporun genel olarak kattığı sorumluluk bilincini aşılar Farklı alanlarda da başarı göstermesine yardımcı olur Vücutlarını daha etkin ve dengeli kullanmasını sağlar.

Biz Sizi Arayalım

Numaranızı bırakın, biz sizi arayalım.

Online Kayıt Formu

Kayıt için formumuzu doldurabilirsiniz.

Neler Gerekli?

Kurs için neler gerekli öğrenin.

Güncel Fiyatlar

Yüzme kursu için güncel fiyatları öğrenin.

EĞİTMENLERİMİZ

-

Milli Antrenör
-
-

0532 642 02 96

-

-
-
-

0532 642 02 96

-

-
-
-

0532 642 02 96

-

-

0532 642 02 96